Dva zlata i jedno olimpijsko srebro za njemačke kajakaše

Suada Herak28. august 2004

Novi uspjesi njemačkih sportista na 28. Olimpijadi u Atini.Posljednjeg olimpijskod dana, u nedjelju 29.avgusta, hravatski i njemacki rukometasi bore se za zlatnu medalju.Vaetrpolisti Srbije i Crne Gore imaju šansu osvojiti zlato u finalnom meču sa Madjarskom.

Birgit Fischer, njemačka kajakašica
Birgit Fischer, njemačka kajakašicaFoto: AP

Pretposljednjeg dana olimpijskih takmičenja u Atini, njemački kanuisti su nastavili seriju uspjeha. Kajak dvojac sa Ronaldom Rauhe i Timom Wieskötterom osvojio je zlatnu medalju na 500 metara, a Andreas Dittmer takodjer je bio prvi u kajaku jednosjedu. Srebrna medalja u ženskoj konkurenciji pripala je dvojcu- kajakašicama Birgit Fischer i Carolini Leonhardt. Za 42- godisnju kajakašicu Fischer ovo je bila 12.olimpijska medalja od 1980. godine. Rukometaši Hrvatske bore se sa Nijemcima za zlato. U polufinalu su pobijedili Madjarsku sa 33:31.

Sutra, posljednjeg takmičarskog dana vaterpolisti Srbije i Crne Gore borice se za zlatnu medalju u finalnom meču sa Madjarskom , nakon pobjede u polufinalu nad grčkom reprezentacijom sa 7:3.

Jedini preostali bosanskohercegovački sportista na 28. ljetnim olimpijskim igrama u Atini - tekvandoista Zoran Prerad na borilište će izaci sutra i u kategoriji preko 80 kg u 1. Kolu/osmina finala/ boriti se sa Špancem Ionom Garcijom. Prerad je najbolje rezultate u karijeri postigao 1998. i 1999. godine kada je, nastupajući za Belgiju i tadašnju Jugoslaviju, bio evropski prvak i osvajač bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu.