Hamburger slavio, Wolfsburg poražen

2. april 2010

U prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope, u četvrtak (01.04.) je u Londonu Wolfsburg poražen od Fulhama, dok su fudbaleri Hamburger SV slavili na domaćem terenu, nakon pobjede nad belgijskim Standardom.

Zvjezdan Misimović asistirao Madlungu za jedini pogodak Wolfsburga
Zvjezdan Misimović asistirao Madlungu za jedini pogodak WolfsburgaFoto: AP

Aktuelni njemački prvak Wolfsburg, naših Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića, poražen je sinoć u Londonu od ekipe Fulhama, rezultatom 2:1, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Europe. Prvo poluvrijeme na Craven Cottageu proteklo je bez mnogo pravih prilika, jer su obje ekipe angažirano pokušavale sačuvati svoj gol. U drugom poluvremenu gledaoci su imali priliku vidjeti mnogo više akcije na zelenom terenu u Londonu.

Gol Alexandera Madlunga, šansa za Wolfsburg u revanšu
Gol Alexandera Madlunga, šansa za Wolfsburg u revanšuFoto: AP

Prvi gol za Fulham postigao je Bobby Zamora u 59. minuti, a samo četiri minute kasnije, nakon loše intervencije odbrane njemačkog prvaka, za značajnu prednost od 2:0 pogađa Duff. Ovoga puta Zamora je asistirao. Trener Wolfsburga potom pojačava napad i u igru uvodi Obafemi Maritnsa i Askhana Dejagaha. Jedini pagodak za Wolfsburg postiže Alexander Madlung pred kraj susreta, u 89. minuti, nakon aistencije Zvjezdana Misimovića. Bosanskohercegovački reprezentativac je sa desne strane ubacio sjajnu loptu u kazneni prostor Fulhama, gdje je najviši bio Madlung, koji postiže značajan pagodak za Wolfsburg.

U četvrtak (01.04.) je na domaćem terenu slavio i bundesligaš Hamburger SV koji je belgijskog prvaka Standarda, u uzbudljivom meču savladao rezultatom 2:1. Dieudonne Mbokani u 30. minuti susreta dovodi gostujuću ekipu u vodstvo, koja ipak do završetka utakmice nije uspjela sačuvati prednost. Prvi gol za domaćine postigao je Mladen Petrić iz jedanaesterca u 42. minuti susreta. Ruud van Nistelrooy ekipu Hamburgera dovodi u vodstvo u 45. minuti, za konačnih 2:1. S obzirom da su gosti postigli jedan gol, ekipu Hamburgera u predstojećem revanš susretu za sedam dana čeka težak zadatak u Liježu.

Ruud van Nistelrooy postigao pogodak za pobjedu njegovog tima
Ruud van Nistelrooy postigao pogodak za pobjedu njegovog timaFoto: AP

Revanš susreti četvrtfinala Lige Evrope zakazani su osmog aprila.

Sastaju se još i Atletico Madrid - Valencia ( prvi susret završen rezultatom 2:2), te Liverpool - Benfica ( u prvom susretu Benfica porazila Liverpool sa 2:1).

Autor: Merima Džeko

Odg. urednica: Belma Fazlagić - Šestić