2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Petrić: "Nikad nisam doživio veće razočarenje"

30. april 2010

Mladen Petrić je svoj klub HSV u polufinalu Europske lige protiv Fulhama doveo u vodstvo od 1:0, no to nije bilo dovoljno za ostvarenje sna o finalu na vlastitom stadionu.

Petrić slavi svoj pogodak za vodstvo od 1:0
Petrić slavi svoj pogodak za vodstvo od 1:0Foto: picture alliance / dpa

Da je utakmica u gostima kod Fulhama završila s 1:0 za Hamburg ili barem s 1:1, savršeno izvedeni slobodni udarac hrvatskog reprezentativca u 22. minuti ušao bi u klupsku povijest. Ali kako je nakon njegovog pogotka domaćin postigao još dva i to oba u drugom poluvremenu (Simon Davies u 69. i Zoltan Gera u 76. minuti), Petrićev pogodak će ostati u sjećanju kao genijalni potez majstora koji je podgrijao nade njemačkih navijača da će ove godine imati dva predstavnika u finalima na europskoj nogometnoj pozornici - Bayerna u "kraljevskoj klasi" i Hamburga u Europskoj ligi. Time bi bio ostvaren još jedan san - da iduće sezone Njemačka dobije još jedno mjesto u Ligi prvaka. Sada je za ostvarenje tog sna potrebna pobjeda Bayerna protiv Intera.

"Sve smo imali u rukama i sve proigrali"

HSV - moglo je i bolje
HSV - moglo je i boljeFoto: AP

No, nakon poraza od 1:2, sve to ostaje u domeni priča po sistemu "što bi bilo, kad bi bilo...". Činjenica je da Hamburgu ni nakon smjene trenera (Ricardo Moniz umjesto Bruna Labbadije) nije uspjelo ostati u europskom natjecanju, a šanse da u domaćoj ligi izbori ulaznicu za Europsku ligu iduće sezone postoje još samo na papiru - a i tamo su minimalne. Mladen Petrić bio je svjestan svega toga kada je nakon utakmice vidno utučen rekao: "Ovo je vjerojatno najveće razočarenje koje sam doživio u životu. Imali smo ogromnu šansu igrati u finalu kod kuće. I još smo poveli s 1:0, imali sve u rukama i sve proigrali." Unatoč razočarenju, hrvatski je nogometaš uspio trezveno analizirati razloge poraza. "Nakon što smo poveli 1:0 previše smo se povukli, uopće više nismo išli naprijed, samo smo se povlačili u obranu. U drugom poluvremenu se nismo više uspjeli osloboditi pritiska, nismo nadirali i to je za mene danas bilo presudno", rekao je Petrić.

Navijači traže ostavku predsjednika kluba

Igrači HSV-a dugo su nakon završetka utakmice ostali na terenu deprimirano gledajući u prazno, dok se s tribina moglo čuti "Hoffmann van!" Predsjednik kluba Bernd Hoffmann pak nije imao što prigovoriti momčadi. "Momčad je igrala dobro do 70. minute, kontrolirala je utakmicu nakon rezultata 1:0. Ali kad onda izjednačujući gol padne praktički iz vedra neba, onda i publika odigra svoje i onda padne još jedan gol. Ovo je stvarno težak trenutak za Hamburg", zaključio je predsjednik Petrićevog kluba.

Autor: D. Dragojević

Odgovorni urednik: Mehmed Smajić