Wolfsburg i Hamburg nadaju se Evropi

12. april 2010

Hamburg je u nedjelju (11.04.) prekinuo lošu seriju od četiri utakmice bez pobjede, savladavši Bochum rezultatom 2:1. Aktuelni njemački prvak Wolfsburg osvojio je tri boda pobijedivši Ninberg u gostima sa 2:0.

Bosanskohercegovački tandem za prvi pogodak
Bosanskohercegovački dvojac za prvi pogodak WolfsburgaFoto: AP

Polufinalist Lige Evrope Hamburg, savladao je Bochum rezultatom 2:1, te tako prekinuo niz od četiri prvenstvene utakmice bez pobjede. Hamburg trenutno ima 48 bodova, što je samo tri manje od petoplasirane ekipe Werdera iz Bremena. Tri boda osvojena za vikend ostavljaju Hamburgu nadu za prolazak u Ligu Evrope i naredne sezone.

Robert Tesche i Ruud van Nistelrooy, strijelci za pobjedu hamburga
Robert Tesche i Ruud van Nistelrooy, strijelci za pobjedu HamburgaFoto: AP

Nogometašima HSV-a također predstoji važan ispit u polufinalu Lige Evrope 22. i 29. aprila, protiv londonskog Fulhama. Ekipu Hamburga, koju zbog suspenzije od pet utakmica zbog bacanja plastične flaše na navijača nije predvodio napadač Paolo Guerrero, u vodstvo je doveo Robert Tesche u 18. minuti. Bio je to njegov prvi gol ove sezone. Bochum je izjednačio u 32. minuti pogotkom slovenskog reprezentativca Zlatka Dedića. Za konačnih 2:1 i vrijedna tri boda HSV-u pogodio je Ruud van Nistelrooy u 88. minuti susreta, nakon odlične asistencije Ze Roberta s lijeve strane.

Ninberg posrnuo

Aktuelni njemački prvak Wolfsburg, nakon pobjede nad ekipom Ninberga, kojoj prijeti ispadanje iz lige, trenutno je sa osvojenih 46 bodova osmoplasirana ekipa. Goste je u 66. minuti pogotkom sa 15 metara u vodstvo doveo Edin Džeko, nakon asistencije njegovog kolege iz reprezentacije Zvjezdana Misimovića. Džeko je, s 19 postognutih golova, trenutno najbolji strijelac Bundeslige. Za konačnih 2:0, pogodio je Brazilac Grafite u 78. minuti, nakon što ga je s lijeve strane lijepo uposlio Makoto Hasebe.

Autor: nrt/Reuters/dpa / Merima Džeko

Odg. urednik: Zorica Ilić