2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Šesti dan natjecanja u Ateni za njemačke Olimpijce dobar, za hrvatske loš

20. kolovoza 2004

Sa četiri zlatne medalje i dvije brončane završili su njemački Olimpijci jučerašnji, šesti dana natjecanja u Ateni.

Manfred Kurzer osvojio je prvo zlato za Njemačku u streljaštvu nakon osam godina, Anne Poleska donijela je prvu medalju u pojedinačnoj konkurenciji plivačkom timu - broncu na 200 m prsno, a drugu brončanu medalju osvojio je džudaš Michael Jurack. Tenisači Nicolas Kiefer i Rainer Schüttler izborili su nastup u finalu teniskog turnira parova svladavši Indijce Bhupathija i Paesa, ispunivši time svoj san o olimpijskoj medalji:

”Fenomenalan je osjećaj imati jednu medalju oko vrata. Trenutno je to srebrna, ali mi se nadamo, naravno, da će ona postati zlatna”, rekao je nakon meča Nicolas Kiefer.

Hrvatski tenisači Ljubičić i Ančić u drugom polufinalu parova nisu uspjeli osigurati prolaz u finale. Oni su izgubili od Čileanaca Fernandeza i Massua s 1:2 u setovima.

Ni stolnotenisačica Tamara Boroš nije uspjela nadvisiti prvu igračicu svijeta, Kineskinju Yining Zhang. Izgubila je u četvrtfinalu od nje s 0:4 u setovima.

Sve šanse za prolazak u četvrtfinale izgubili su i hrvatski vaterpolisti koji su s golom razlike izgubili sinoć od Rusije, ali se zato najuspješniji hrvatski plivač Duje Draganja uspio plasirati i u finale na 50 m slobodno isplivavši novi hrvatski rekord i u finale na 100 m leptir.

Danas će hrvatski sportaši u Ateni nastupiti u atletici, jedrenju, plivanju, rukometu i tenisu.