Bundesligaši s polovičnim "europskim" uspjehom

Srećko Matić9. ožujka 2007

U sinoć odigranim prvim susretima osmine finala ovogodišnjeg Kupa UEFA njemački su predstavnici Werder iz Bremena i Bayer iz Leverkusena zabilježili po jednu pobjedu i jedan poraz.

Rudi Völler: najpoznatiji brkajlija iz LeverkusenaFoto: AP

Werderove brige na gostovanju u Galiciji odagnao je Portugalac Hugo Almeida: on je na gostovanju kod Celte iz Viga u drugom poluvremenu uüao u igru umjesto slabog, neprepoznatljivog golgetera „zelenih“, Miroslava Klosea…i u 86. minuti glavom zabio jedini gol na utakmici. Werder nije odigrao dobru partiju kod defenzivno orijentiranog španjolskog prvoligaša koji se bori za opstanak u Primeri Division. Trener gostiju iz Bremena, Thomas Schaaf: „Bila je to teška utakmica, bilo nam je potrebno puno strpljenja, stalno smo morali igrati aktivno, kretati se...ali mislim da smo ostvarili dobar rezultat.“

Pred samo 10 000 gledatelja u Estadio Balaidosu njemački Bundesligaš je postavio solidan temelj za prolazak u četvrt-završnicu ovogodišnjeg Kupa UEFA. Drugi njemački predstavnik Bayer iz Leverkusena sinoć je na gostovanju kof francuskog RC Lensa poražen 1:2. Dobar dojam koji su „apotekari“ ostavili većim dijelom utakmice pokvaren je neprmišljenim prekršajem braniča Haggija u kaznenom prostoru u 70. minuti, zbog kojeg je isključen, za Lens dosuđen kazneni udarac nakon kojeg je Leverkusen jedva uspio obraniti minimalni poraz. Sportski šef Bayera, Rudi Völler: „Tako je to u nogometu, u roku od samo nekoliko sekundi puno toga se može promijeniti, i dobra igra se pretvori u lošu…još smo imali sreće da nismo primili i treći gol.“

Od ostalih susreta osmine finala Kupa UEFA izdvojimo remi Rangersa Dade Prše protiv Osasune u Glasgowu i odličnih 2:2 ukrajinskog Šahtjora Stipe Pletikose i Darija Srne kod aktualnog branitelja titule, FC Seville. Uzvratne utakmice igraju se u iduću srijedu.