Golijada bundesligaša Olića i Petrića

Redakcijski izvještaj21. listopada 2007

Gala-predstava hrvatskog nogometnog reprezentativca Ivice Olića i čak tri gola osigurali su nova tri boda njegovom klubu Hamburgu. Uspješan je bio i Mladen Petrić: s njegova dva zgoditka Borussija je "uzela" bod Bayeru.

Oliću čestita i kapetan HSV-a, van der VaartFoto: AP

Napadači hrvatske nogometne reprezentacije Ivica Olić i Mladen Petrić bili su iznimno raspoloženi u 10. kolu njemačkog prvenstva. Olić je postigao čak tri pogotka u 4-1 pobjedi Hamburger SV-a protiv prvaka Stuttgarta, dok je Petrić postigao oba pogotka za dortmundsku Borussiju koja je na gostovanju u Leverkusenu protiv Bayera odigrala 2-2. Nakon dva gola Slovačkoj u srijedu u dresu hrvatske reprezentacije, Olić je svoj sjajan tjedan okončao «hat-trickom» protiv Stuttgarta. Hrvatski reprezentativac postigao pogotke u 7., 23. i 35. minuti za vodstvo HSV-a, koji će biti jedan od Dinamovih suparnika u skupini Lige UEFA. Olić je potom u 62. minuti zamijenjen.

Fussball Bundesliga Borussia Dortmund Werder Bremen
Mladen Petrić, novi "topnik" BorussijeFoto: AP

Petrić je dva puta dovodio Borussiju u vodstvo u Leverkusenu, 1-0 u 41 i 2-1 u 55. minuti, ali njegovi suigrači u obrani zajedno s Robertom Kovačem nisu uspijevali zadržati tu prednost. I Petrić i Kovač odigrali su po 90 minuta za Borussiju. Čitavu utakmicu odigrao je i Josip Šimunić, ali njegova Hertha izgubila je na gostovanju u Bremenu od Werdera sa 2-3. Jurica Vranješ nije igrao za Werder.