Nakon poraza od Blanke Vlašić - "burn out" Ariane Friedrich

31. kolovoza 2009

Njemačka skakačica u vis Ariane Friedrich sa suzama u očima je na mitingu u Eberstadtu potvrdila da je za nju ova sezona gotova. Za to je najvećim dijelom kriva Blanka Vlašić, koja je dva puta zaredom porazila Njemicu.

Ariane Friedrich na SP u Berlinu
Meditacija nakon poraza od Blanke Vlašić?Foto: dpa
Ariane Friedrich
Prijevremeni kraj sezoneFoto: AP

"Totalno sam prazna", kazala je u Eberstadtu najbolja njemačka skakačica i osvajačica bronce na nedavnom SP u Berlinu.

Nakon već trećeg poraza zaredom u svojoj disciplini, te razočaravajućeg nastupa na međunarodnom mitingu u Eberstadtu, Friedrich je potvrdila da se u ovoj sezoni više neće natjecati.

Suze u očima Ariane F.

"Bio je ovo moj posljednji nastup u 2009.", kazala je tužna sportašica. U Eberstadtu je Friedrich s preskočenih 1,91 metara zauzela tek šesto mjesto.

Žena koja je već letjela iznad 206 centimetara tri puta je na tom mitingu rušila letvicu na 1,94 m!

Navijači Ariane Friedrich
Oni će svoju ljubimicu moći vidjeti tek dogodine...Foto: AP

Iako je trener Ariane Frierich (Günter Eisinger) nakon natjecanja u Eberstadtu najavio da će sa svojom štićenicom još jednom "popričati" o planovima u ovoj sezoni, 25-godišnjakinja iz Frankfurta na Majni je kategorički odbacila mogućnost nastupa na posljednjem mitingu Zlatne lige u Bruxellesu 4. rujna, odnosno na finalu Svjetskog kupa u Solunu 12./13. rujna.

"Ja sam "pregorjela", priznala je Friedrich - burn out je izravna posljedica poraza od Blanke Vlašić u Berlinu.

Forma u konstantnom padu

Blanka Vlašić (l.) i Ariane Friedrich
Najveće konkurenticeFoto: AP

Ovosezonska forma europske dvoranske prvakinje je u konstantnom padu: u lipnju je na ISTAF-u u Berlinu oborila njemački rekord preskočivši 206 centimetara. Na Svjetskom prvenstvu (na istom stadionu u Berlinu) s preskočenih 2,02 osvojila je broncu.

Na mitingu u Zürichu prošlog petka Friedrich je jedva preskočila 194 cm (i ponovno izgubila od Blanke Vlašić). Sezonu je okončala s već spomenutih 1,91 m u Eberstadtu.

Ariane Friedrich nakon osvajanja zlatne medalje na Europskom dvoranskom prvenstvu 2009. u TorinuFoto: AP
Friedrich nakon pobjedonosnog skoka na ISTAF-u u Berlinu 2009., kada je postavila novi njemački rekord (206 cm)Foto: picture-alliance/ dpa

U finalu SP u Berlinu Ariane Friedrich je sve do samog kraja bila u igri za zlato: uz Blanku Vlašić i Ruskinju Čičerovu...Foto: AP
Nastup na domaćem Svjetskom prvenstvu u Berlinu ipak nije bio okrunjem očekivanim trijumfom: Friedrich je osvojila samo broncu
Nastup na "domaćem" Svjetskom prvenstvu u Berlinu ipak nije bio okrunjem očekivanim trijumfom: Friedrich je osvojila "samo" broncuFoto: AP

Autor: dpa/sid/sma

Odg. urednik: Goran Prokopec