Njemački nogometni Kup: Čudo se (ipak) nije dogodilo

20. travnja 2008

Nemamo nikakve šanse, ali ćemo ih iskoristiti. S tim je geslom Borussia Dortmund jučer krenula u pohod na njemački nogometni Kup i - skoro da je u tome i uspjela.

Bavarci slave po 14. putFoto: AP

Sinoćnji finalni susret u Kupu njemačkog nacionalnog nogometnog saveza (DFB-Pokal), suprotno očekivanjima, nije bio rutinska šetnja po terenu favorita Bayerna. Dapače, trenutačni njemački prvak u drugom se poluvremenu i te kako morao potruditi, da bi tek u produžecima odnio pobjedu od 2:1. Talijanski reprezentativac Luca Toni za minhenski je Bayern postigao oba pogotka, prvi već u 11., a drugi tek u produžecima u 103. minuti. Za izjednačenje se pobrinuo hrvatski "vatreni" Mladen Petrić i to u 91. minuti.

DFB Pokal Fans von Borussia Dortmund
Vjerna publika - Borussijin "12. igrač"Foto: AP

Petrićev obrat

Borussia je očiglodno izvukla pouke iz katastrofalnog poraza od 5:0 kojeg je prošlog vikenda također doživjela u susretu protiv Bayerna na domaćem terenu u Münchenu. Ovoga puta obrana Dortmunda, u kojoj je skoro bez pauze igrao i hrvatski reprezentativac Robert Kovač, bila je znatno stabilnija tako da su Bavarci nakon prvog pogotka u 11. minuti imali vrlo malo šansi. Prilike za pogotke u drugom su poluvremenu imale obje momčadi, no svoju je iskoristio samo Mladen Petrić i to samo minutu nakon regularnog vremena od 90 minuta, kada je Bayer već počeo vjerovati u svoju pobjedu.

DFB Pokal Oliver Kahn
Za legendarnog vratara Bayerna Olivera Kahna to je šesti osvojeni KupFoto: AP Photo

Bayern na putu do "triplea"

DFB Pokal 2008 Finale
Sebastian Kehl (Borussia) i Franck Ribery (Bayern) u žaru igreFoto: AP

Unatoč svemu, Bayern nije bilo moguće zaustaviti u osvajanju Kupa i to rekordni 14. put. Time mu je otvoren put i za takozvani "triple": osvajanje sva tri trofeja. Titula njemačkog prvaka Bayernu je već skoro sigurna, jer na tablici vodi sa skoro nedostižnih deset bodova, pa preostaje još samo Kup UEFA-e. Jedina utjeha za gubitnika Borussiju je to što je samim sudjelovanjem u jučerašnjem finalu izborila pravo za nastup u Champions League. (ajg)