One sanjaju ono što sanja i Bayern

sn/jw/sm (sid, dpa)23. svibnja 2013

Ono što je Bayern u muškom, to je Wolfsburg u ženskom nogometu. U tekućoj sezoni su igračice već osvojile titulu prvakinja Bundeslige, a trijumfirale su i u Njemačkom kupu. Očekuje ih još nastup u finalu Lige prvaka.

Nogometašice iz grada Volkswagena su pred povijesnim uspjehom, ali ipak znaju da je protivnik u finalnom meču u Londonu izrazito jak. "Lyon je čisti favorit. Ali možda to i nije tako loše za nas", kaže Conny Pohlers. Ona je u redovima "vučica" zadužena za postizanje golova.

Ukoliko osvoje Champions League (CL), nogometašice Wolfsbuga će zaokružiti fantastičnu seriju uspjeha. Prije desetak dana su osvojile naslov prvakinja Bundeslige, protekli vikend su slavile i u finalu Njemačkog kupa (naslovna fotografija). Protivnik na Stamford Bridgeu u Londonu (četvrtak, 20:30) je Olympique iz Lyona.

Nepobjedivi Olympique?

Slavljne nogometašica Wolfsburga
Slavlje nogometašica Wolfsburga nakon gola postignutog u 22. kolu BundesligeFoto: picture-alliance/dpa

Lyon je branitelj naslova u Ligi prvaka, klub nije izgubio u već 118 uzastopnih utakmica. Po treći put zaredom francuski predstavnik u finalnom meču CL-a snage će odmjeriti s njemačkim klubom. 2011. Lyon je bio bolji od Turbine iz Potsdama (2:0), a 2012. Olympique je istim rezultatom savladao 1. FFC Frankfurt.

"Naravno da je Lyon nevjerojatno impresivan", priznaje trener VfL-a Ralf Kellermann: "Svejedno sam siguran da ćemo u finalu prikazati naš najbolji nogomet. Ako to bude naš dan i ako budemo visoko koncentrirani, imamo realnu šansu za pobjedom nad Lyonom." Kellermannu će nedostajati tri važne igračice: Viola Odebracth, Verena Faißt i Selina Wagner.

Trener zna da Wolfsburg nije favorit, a to znaju i njegove nogometašice. "U finalu Lige prvaka nećemo igrati pod pritiskom", tvrdi Nadine Kessler. Ona će večeras ponijeti kapetansku vrpcu.

Trener Lyona je oprezan

Izbornica njemačke nogometne reprezentacije Silvia Neid navija za Wolfsburg, ali ipak je i ona mišljenja da su Francuskinje favoritkinje u finalnom srazu: "Ako Lyon bude u dobroj formi, onda Wolfsburg ima šanse." Neid ipak dodaje: "Ako Lyon bude u jako dobroj formi, Wolfsburgu će biti teško."

Dres Lyona nose neke od najboljih svjetskih nogometašica, svejedno je trener Patrice Lair poručio svojim igračicama da ne podcjenjuju Njemice: "Wolfsburg igra s jakim kolektivom, moramo biti budni!"

Pokal za pobjednice Lige prvaka u ženskom nogometu
Pokal koji žele i Lyon i WolfsburgFoto: picture alliance / dpa

Jedna stvar ide u prilog Wolfsburgu. Svi dosadašnji njemački osvajači ženske Lige prvaka (Turbine Potsdam, FCR Duisburg i 1. FFC Frankfurt) naslov prvaka Europe osvojili su u premijernom nastupu u elitnom natjecanju. U sezoni 2012./2013. "vučice" su po prvi put zaigrale na velikoj pozornici i odmah stigle do - finala.