2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Petrićevom Hamburgu se loše piše

23. travnja 2010

Hamburg i dalje smije sanjati o igranju u finalu Europske nogometne lige 12. svibnja na vlastitom stadionu, ali nakon sinoćnje (22.04.) utakmice mogao bi to biti samo san koji neće postati zbilja.

Početak utakmice protiv Fulhama na stadionu u Hamburgu
HSV nije slavio pobjedu na domaćem terenuFoto: AP

Ekipa hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića k engleskom Fulhamu putuje na uzvratni susret s mršavih 0:0. Hamburg je imao više od igre i izglednije šanse za zgoditak, barem u drugom poluvremenu, ali sveukupno je ono što je pokazao domaćin bilo prilično razočaravajuće. Šef obrane Joris Mathijsen, međutim, ipak nije nezadovoljan konačnim rezultatom. "Mislim da ima i gorih. Ako damo gol u gostima, oni moraju dati dva. Za domaću momčad 0:0 uopće nije tako loš rezultat. Isto je mišljenje izrazio i Mladen Petrić u izjavi za njemačku televiziju nakon utakmice, iako je samokritično primjetio da je ono što je njegov klub pokazao bilo premalo. On smatra da će Hamburg imati više šansi za pogodak u gostima jer će Englezi biti prisiljeni igrati ofenzivnije nego što je to bio slučaj u Njemačkoj.

Vratar Fulhama Schwarzer
Mreža australskog reprezentativnog vratara Schwarzera u dresu Fulhama je ostala netaknutaFoto: AP

Na uzvrat bez Trochovskog

Petrić je ušao u igru tek u 72. minuti i iako je imao nekoliko dobrih akcija nije uspio donijeti pobjedu svojoj ekipi. Dodatni problem za HSV je činjenica da u uzvratnoj utakmici zbog tri žuta kartona neće zaigrati jedan od ključnih igrača, njemački reprezentativac Pjotr Trochowski.

U drugom polufinalnom susretu je madridski Atletico svladao FC Liverpool s 1:0.

Autor: agencije, dd