2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Posljednji test pred početak sezone: Bayern izgubio od Barcelone

28. srpnja 2011

FC Barcelona bila je za minhenski Bayern u finalu Audi kupa presnažna. I bez Messija, pobjednik Lige prvaka pobjedio je Bavarce sa 2-0. U igri za treće mjesto Porto Alegre je bio bolji od AC Milana.

Igrači Barcelone slave pobjedu Audi kupa
Barcelona je i s B ekipom bila boljaFoto: dapd

Minhenski Bayern propustio je priliku na početku sezone zabilježiti uspjeh koji bi povećao njegov ugled. U finalu Audi kupa München je izgubio od Barcelone 0-2.

Trener Bayerna Jupp Heynckes poštedio je nekoliko igrača koje je čuvao za prvu utakmicu njemačkog kupa koju München igra u ponedjeljak u Braunschweigu. Osim toga, za Bayern nisu igrale zvijezde Arjen Robben i Franck Ribery.

Nešto bolji B sastav Barcelone bolji od Bayerna bez Robbena i Roberyja

Nešto bolji B sastav Barcelone i bez ponajboljeg igrača svijeta Lionela Messija i svjetskih prvaka Xavija i Carlesa Puyola pokazao je svoju vrijednost i veselje u nogometu, premda Barcelona počinje svoje prvenstvo tek za tri tjedna. Najbolji igrač na terenu bio je mladi Thiago koji je postigao oba pogotka (42. i 75.minuta). Prije utakmice Bayern - Barcelona za treće mjesto igrali su Porto Alegre i AC Milan. Brazilski klub je bio bolji u izvođenju jedanaesteraca u kojima niti jedan Milanov igrač nije pogodio. Tri puta je vratar brazilskog kluba obranio, a četvrti put igrač Milana je pogodio stativu.

Bayernov napadač Ivica Olić u dvoboju protv Jonathana iz Barcelone
Bayernov napadač Ivica Olić u dvoboju protv Jonathana iz BarceloneFoto: dapd

U utakmici Bayerna protiv Barcelone koja se igrala pred 66.000 gledatelja u rasprodanjoj Allianz Areni u Münchenu, igrala su oba hrvatska reprezentativca, Danijel Pranjić i Ivica Olić, koji je nakon duge ozljede odigrao 67. minuta. Niti hrvatski igrači niti njemački reprezetativci Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger, Mario Gomez i Tony Kroos nisu mogli preokrenuti rezultat protiv Barcelone, dok rezervni vratar Bayerna Jörg Butt nije mogao spriječiti konačnu pobjedu Barcelone koja je samo prije nekolio dana u Spltu na proslavi stotog rođendana Hajduka igrala neriješeno bez pogodaka.

Autor: Alen Legović (sid, dpa)

Od. ured.: S. Kobešćak