2. Idi na glavnu navigaciju
  3. Idi na ostale ponude DW-a

Povijesni uspjeh - dva hrvatska skijaša na postolju

HIna (aj)3. veljače 2008

Posljednja ovosezonska utrka u superkombinaciji u alpskim disciplinama donijela je neočekivan uspjeh hrvatskih skijaša. Dvojica su se našla na postolju, prvi put u povijesti hrvatskog skijanja.

Bode Miller, pobjednik u superkombinacijiFoto: AP

Ivica Kostelić osvojio je drugo, a Natko Zrnčić-Dim treće mjesto na superkombinaciji u francuskom Val d'Isereu. Nakon spusta Natko Zrnčić-Dim je bio osmi, a Ivica Kostelić 12., ali su oba hrvatska skijaša izvrsno odvozili slalomsku vožnju. Kostelić je odvezao najbrži slalom od svih, a Zrnčić-Dim peti.

Pobijedio je Amerikanac Bode Miller s ogromnom prednošću iz spusta, a on je nakraju imao 38 stotinki bolje vrijeme od Ivice, te 99 stotinki od Zrnčića-Dima.

Kostelić i ukupno drugi u kombinaciji

Kostelić je u ukupnom poretku superkombinacije osvojio drugo mjesto iza Millera, a talentiranome 22-godišnjem Zrnčić-Dimu ovo je prvo postolje u karijeri. Prije Val D'Iserea najbolji rezultat mu je bilo deveto mjesto iz Wengena, a ove sezone je još uzimao bodove u Chamonixu (9.) i Beaver Creeku (13.) - sve u superkombinaciji koja je tako postala "hrvatska disciplina" u muškom Svjetskom kupu.

Kostelić je do "srebra" u kombinaciji došao sa dva druga mjesta - prošlog tjedna u Chamonixu, kada je također slavio Miller i danas u Val D'Isereu, sedmim mjestom u Wengenu, te trećim mjesto u jedinoj klasičnoj kombinaciji u Kitzbuehelu. To mu je donijelo ukupno 256 bodova u kombinaciji, a Ivica je nakon Val d'Iserea u ukupnom poretku svjetskog kupa osmi sa 498 bodova.