Werder ispao iz Kupa UEFA-a

Redakcijsko izvješće4. svibnja 2007

Sinoć se Werderu iz Bremena dogodilo ono što se navijestilo prije tjedan dana kada je u Barceloni u prvoj utakmici polufinala Kupa UEFA-e protiv Espanyola izgubio prvog vratara Wiesea i utakmicu s visokih 3:0.

Ni Diegova fina tehnika nije sinoć mogla pomoći WerderuFoto: AP

Samo čudo je, dakle, moglo spasiti Werder od ispadanja iz daljnjeg natjecanja, a jedino čudo sinoć, u uzvratnoj utakmici, bilo je da je bremenski napadač Miroslav Klose uspio već u 20 minuta susreta dobiti dva žuta – dakle, crveni karton. S 10 igrača, Werderu nije moglo ni čudo pomoći da nadoknadi razliku iz Barcelone, iako je već u 4. minuti poveo s 1:0, pa je konačni poraz od 2:1 na domaćem terenu bio logičan slijed sinoćnjih događaja. Njima je dobrano kumovao i francuski sudački trio koji je na trenutke bacao u očaj trenera i klupu kluba iz Bremena: „Da smo igrali s 11 igrača svih 90 minuta, vjerujem da nam ne bi bilo potrebno nikakvo čudo, već da bismo bili dali i drugi i treći gol i da bismo bili otišli u finale,“ rekao je sportski direktor Werdera Klaus Allofs.

Što bi bilo kad bi bilo – od takvih scenarije nikakve koristi. Stvarnost izgleda ovako: u finalu Kupa UEFA-e 16. svibnja ogledat će se dva španjolska kluba: Espanyol i FC Sevilla koja je sinoć s 2:0 svladala Osasunu.