Werder (od)igrao samo jedno poluvrijeme

Redakcijski izvještaj4. listopada 2007

U sinoć odigranim susretima 2. kola Champions League njemački su predstavnici ostvarili polovičan uspjeh. Werder je razočarao na domaćem travnjaku, a Schalke 04 “odnio” tri boda iz Norveške.

Werderov Brazilac Diego traži pomoć "viših" silaFoto: AP

Već nakon drugog kola ovogodišnjeg natjecanja Werder iz Bremena je u teškoj situaciji: šanse za prolaskom u osminu finala nakon sinoćnjeg poraza od 1:3 protiv grčkog Olimpijakosa na domaćem travnjaku rapidno su opale. O kvaliteti Werderova nastupa dovoljno govori činjenica da je Olipijakos tek na 46. gostovanju u Champions League upravo kod Werdera zabilježio prvu pobjedu. Werder je poveo golom Almeide u prvom poluvremenu. No u drugom dijelu kako je dobro opisao sportski director bundesligaša Klaus Aloffs, nedostajalo je “žara”: “Odlučujeće je bilo da smo u drugom poluvremenu “pali”, valjda su igrači mislili „ah, vodimo 1:0 i sačuvati ćemo vodstvo do kraja utakmice…ali to više nije bilo dovoljno.“ S tri gola u zadnjih 20 minuta Olimpijakos je prekorenuo sraz i „odnio“ Werderu 3 „sigurna“ boda.

Drugi njemački predstavnik Schalke 04 na gostovanju u Trondheimu savladao je Rosenborg s 2:0. Bila je to prva gostujuća pobjeda Rakitićevog kluba u posljednjih 6 godina Champions League. „Mi smo morali pobijediti, a to napočetku nije bilo lako. Osobito u 2. dijelu smo nastupili jako dobro, kao prava momčad”, izjavio je njemački reprezentativac Kevin Kuranyi, koji se sinoć upisao u listu strijelaca.

U ostalim susretima Champions League Olimpique iz Marseillea iznenadio je gostujućem pobjedom 1:0 kod Liverpoola, Chelsea je u Valenciji slavio 2:1, madridski Real je remizirao kod Lazija 2:2, a Celtic je u Glasgowu porazio AC Milan s 2:1.