Zbog incidenta prekinuta utakmica Bundeslige

2. travnja 2011

Po sedmi put u povijest nogometne Bundeslige prijevremeno je prekinuta utakmica. Krivac za to jedan navijač St. Paulija koji je pomoćnog suca gađao - i pogodio čašom punom piva.

Navijaöi St. Paulija

U utakmici između St. Paulija i Schalkea 04 je u trenutku kada se incident dogodio bilo zapravo sve riješeno. Schalke 04 je u Hamburgu pod vodstvom novog trenera Ralfa Rangnicka već u 26. minuti susreta poveo s 1:0 (pogotkom Raula), a u 66. minuti povećao vodstvo (strijelac Draxler). Semafor je odbrojavao 88. minutu utakmice kada je iz bloka navijača domaćina doletjela čaša s pivom i pogodila pomoćnog suca Thorstena Schiffnera u vrat. Glavnom sucu Denizu Aytekinu, kako je sam rekao, nije preostalo ništa drugo nego da prekine utakmicu. Tijekom cijelog susreta su, dodao je, pomoćni suci bili gađani upaljačima i kovanicama. Schiffneru je, doznaje se, obzirom na okolnosti, sada dobro.

Novi trener Schalkea 04 Ralf Rangnick
Incident je bacio sjenu na uspješnu premijeru novog trenera Schalkea Ralfa RangnickaFoto: picture-alliance/dpa

Nema tolerancije za ovakve izgrede

Atmosfera na stadionu kultnog hamburškog kluba bila je kao i uvijek naelektrizirana. U jučerašnjoj (1.04.) utakmici ona je dodatno podgrijana nervozom zbog opasnosti od ispadanja iz lige, dva crvena kartona za igrače St. Paulija i nepriznati pogodak domaćina zbog zaleđa. No, ni igrači ni trener hamburškog kluba nemaju nimalo razumijevanja za ovakav način izražavanja frustracije navijača.

Trener St. Paulija Holger Stanislawski
Trener St. Paulija Holger Stanislawski je razočaran i ogorčenFoto: dapd

"Ovako nešto ne da se objasniti, o ovakvim scenama uopće ne trebamo raspravljati. Mi se na klupi ljutimo, igrači se na terenu bore, ali tko se gađa predmetima, taj ugrožava druge ljude. Mogu se samo ispričati pomoćnom sucu u ime kluba", rekao je poslije utakmice trener St. Paulija Holger Stanislawski i dodao: "Kada vas pogode ovakvim nečim, to uopće nije smiješno, to je prava katastrofa". Policija je već identificirala izgrednika i uhitila ga. Svi dijele mišljenje da će gostima iz Gelsenkirchena za zelenim stolom biti dodijeljeni pobjeda i bodovi - svaka druga opcija bila bi, obzirom na okolnosti u kojima je došlo do prekida utakmice, nezaslužena kazna za Schalke 04. St. Pauli osim toga mora računati s "paprenom" novčanom kaznom, a možda i s utakmicom bez publike.

Tek drugi put u povijesti...

Ovo je sedmi put u povijesti nogometne Bundeslige da je neki susret prijevremeno prekinut. Samo dva puta do sada razlog su bili predmeti bačeni s tribina. U četiri slučaja utakmice su prekinute zbog magle i lošeg stanja terena, a 3. travnja 1971. godine susret između Borussije iz Mönchengladbacha i Werdera iz Bremena je prekinut zbog puknute stative gola. Utakmicu je domaćin izgubio za zelenim stolom (0:2), iako je rezultat u 88. minuti, kada je susret prekinut, bio neriješen (1:1).

Autorica: D. Dragojević (agencije)

Odg. ur.: S. Kobešćak