Димитров за ДВ: Патувањето е полесно со пријатели

Now live
13:35 минути
Во интервју за Дојче веле во Брисел, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров говори за значењето на влезот во НАТО, шансите за почеток на преговори за членство во ЕУ и за влијанието на Русија во регионот. Со него разговараше Тери Шулц

Следете нѐ