Лука Јовиќ: Роден победник кого го бара половина Европа

Now live
02:28 минути
Лука Јовиќ ѝ дава белег на оваа сезона на Бундеслигата во дресот на Ајнтрахт Франкфурт. Европски клупски великани подготвуваат десетици милиони евра за да го доведат во своите редови. Како Јовиќ стана она што е денес? Екипата на ДВ истражуваше во Белград и ФК Црвена звезда и разговараше со Лука Јовиќ.

Следете нѐ