2. Przejdź do głównego menu
  3. Przejdź do dalszych stron DW

Bayern Monachium Mistrzem Niemiec

Aleksandra Jarecka6 kwietnia 2013

W 28. kolejce Bundesligi klub z Monachium zapewnił sobie tytuł mistrza ustalając tym samym nowy rekord. Jeszcze żadnej drużynie w historii Bundesligi nie udało się tak wcześnie rozstrzygnąć walki o mistrzostwo Niemiec.

FRANKFURT AM MAIN, GERMANY - APRIL 06: Bastian Schweinsteiger of FC Bayern Muenchen celebrates scoring the opening goal with team mate Dante during the Bundesliga match between Eintracht Frankfurt and FC Bayern Muenchen at the Commerzbank-Arena on April 6, 2013 in Frankfurt am Main, Germany. (Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Bayernowi udało się już wcześniej dwukrotnie zdobyć tytuł Mistrza Niemiec na długo przed końcem sezonu. W sezonach 1972/73 oraz 2002/2003 klub z Monachium zapewnił sobie tytuł w 30. kolejce rozgrywek Bundesligi. Tym razem stało się to już w 28. kolejce.

Mimo przestrzelonego przez Dawida Albamę karniaka w 27. minucie meczu z Eintrachtem Frankfurt Bayern wygrał to spotkanie 1:0, a zwycięską bramkę strzelił w 52. minucie Bastian Schweinsteiger.

Jednak zawodnicy umiarkowanie świętują przedwczesny tytuł Mistrza Niemiec, ponieważ w nadchodzącym tygodniu muszą w środę (10.04) rozegrać rewanżowe spotkanie ćwierćfinałowe z Juventusem Turyn w ramach Ligii Mistrzów.