2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Čas košarke Novickom i kompaniji

5. septembar 2011.

„Srbija održala školski čas Nemačkoj“, naslov je u onlajn izdanju uglednog Špigela. Novicki i kompanija su morali da napuste parket pognute glave posle poraza od 75:64, piše u tekstu.

Novicki i Krstić pod košemFoto: dapd

Špigel dalje analizira: Srbija je u Dušku Savanoviću imala najboljeg poentera (18 poena), ali je oduševila timskom igrom i odličnim dodavanjima u napadu. U timu Dušana Ivkovića iznenađujuće je dobar bio Miloš Teodosić, koji je ubacio samo 12 poena, ali stigao do po devet skokova i asistencija.

Srpska snaga i nemačka slabost najočigledniji su u sledećoj statističkoj kategoriji: Dok su Novicki i drugari samo 10 od 25 puta probacili loptu kroz koš posle direktne asistencije, Ivkovićevi igrači su to uradili 18 od 27 puta.

Dirk Nowitzki MVP NBA Titel 2011 FLASH-GALERIE
Zvezda Dalas ubacila 25 poena, ali je to bilo nedovoljnoFoto: picture alliance/ss5/Zumapress.com

„Loš početak utakmice ide meni na dušu. Pokušao sam nekoliko puta, loše sam šutirao“, rekao je Dirk Novicki, jedan od najboljih igrača današnjice posle poraza od Srbije, a prenosi Šport Bild. Nemačka je posle loše faze na kraju imala šansu da se vrati u meča, ali tada su, kako kaže Novicki, pravljene „glupe greškice“.

„Srbi igraju jaku odbranu, teško je naći ritam“, rekao je nemački reprezentativac Robin Bencing juče na poluvremenu utakmice, dodajući da Nemci još veruju u pobedu. Ali od nje su ostali daleko jer je Srbija bila bolja svih 40 minuta.

Selektor Bauerman je rekao da je „Novicki ostavio srce na terenu za razliku od pojedinaca“. Nemačka sada u dalje takmičenje ide bez bodova, a čekaju je dueli sa Španijom, Litvanijom i Poljskom ili Turskom. „Litvanci su kod kuće jaki, a Španija je apsolutni favorit – zato će biti teško“, dodao je Novicki.