2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Bajernu porasle šanse u Ligi šampiona!

31. mart 2010.

Bajern i dalje ima šanse u Kupu šampiona. 2:1 protiv Mančestera u Minhenu – malo li je? U tom susretu, bavarce su ionako svi smatrali autsajderima…

Slavlje igrača Bajerna nakon Olićevog pogotkaFoto: AP

„Mislim da smo dominirali u ovoj utakmici, kaže kapiten najuspešnijeg nemačkog tima, Mark van Bomel. „Naravno da je i Mančester imao mogućnosti. Da je Vejn Runi dao drugi gol, da su poveli sa 2:0, bilo bi vrlo teško po nas. Sve vreme sam imao osećaj da ćemo dati jedan gol. Nije mi bilo ni na kraj pameti da ćemo dati i drugi“, kaže Van Bomel.

Olić u 94. minutu!

Gosti su poveli već u drugom minutu posle greške Argentinca Demikelisa koji se okliznuo i pao u kaznenom prostoru, baš kada je Runi preuzimao loptu ubačenu sa strane iz slobodnog udarca. Golgeter Mančesera je rutinski zabio gol.

Tokom prvog poluvremena, Bajern je uspeo da preuzme inicijativu od gostiju koji su se poprilično povukli na svoju polovinu terena. Ta inicijativa se u drugom poluvremenu pretvorila u žestok pritisak.

Konačno, u 77. minutu Frank Riberi izvodi slobodan udarac kroz živi zid gostiju koji skreće loptu u nebranjeni deo gola – golman Mančestera, inače izvanredni Edvin van der Sar u ovoj situaciji je nemoćan. 1:1. Pritisak se nastavlja, a u 94. minutu napadač Bajerna Ivica Olić uspeva da iznenadi Van der Sara. 2:1.

Bajern neporažen na Old Trafordu

Fußball Bayern München Manchester United Flash

„Na kraju smo ovo zaslužili“, kaže Olić. „Čini mi se da smo odlično igrali. U poslednjem minutu sam dao gol. Bio sam neopisivo srećan. Čitava ekipa je vrlo dobro odigrala“, zadovoljan je reprezentativac Hrvatske.

Ovo je bila ukupno 350. utakmica Bajerna u evropskim kupovima. Za domaćine nije igrao povređeni Arjen Roben, ali svi se nadaju da će on biti sposoban da igra u revanš-utakmici – sledeće srede u Mančesteru. Da podsetimo: Bajern tamo još nijednom nije poražen.

Autori: Arnulf Bether / Saša Bojić

Odgovorni urednik: Ivan Đerković