2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Nastavak sna o peharu sa velikim ušima

8. april 2010.

Mančester Junajted – Bajern Minhen 3:2. Posle minhenskih 2:1 i ovakav poraz je Bajernu bio dovoljan da prođe u polufinale Lige šampiona. Tamo ih čeka francuski Lion. Minhen nastavlja da sanja o peharu sa velikim ušima.

Roben, Lam i Gomez slave "pobedonosni" gol
Roben, Lam i Gomez slave "pobedonosni" golFoto: AP

Devet godina. Dugih devet godina je Bajern čekao da se opet nađe u polufinalu Lige šampiona. Poslednji put kada je tamo stigao, Štefan Efenberg je podigao pehar sa velikim ušima.

A sada je najveći klub Nemačke opet u polufinalu i to preko starog dužnika Mančester Junajteda. Na kraju revanša 3:2 za Junajted – pirova pobeda Engleza i blistav poraz Nemaca. Na 3:0, međutim, malo je ko verovao. Pa ni strelac odlučujućeg gola Arjen Roben.

„Moram da budem iskren – na 3:0 sam i ja mislio da nas čeka jedno užasno veče…“

Dva različita poluvremena – kao u Minhenu

Nani (desno) je dao dva prelepa gola
Nani (desno) je dao dva prelepa golaFoto: AP

Ali neprospavanu noć su imali Aleks Ferguson, Vejn Runi i horde navijača Mančestera. Junajted je, kao i u Minhenu, silovito otvorio utakmicu – već u sedmom minutu je bilo 2:0, strelci Gibson i Nani. Bajern je tada delovao kao da je na terenu njegov amaterski tim. Posle trećeg gola, koji je opet dao Nani, ispadanje je bila jedina realna opcija. Ali Ivica Olić kome je upornost najveći, a neki će reći i jedini, kvalitet – smanjio je na 3:1. Kako je utakmicu video trener Luj van Gal?

„U prvom poluvremenu nije bilo dobro – to moramo da poboljšamo. Ali, naravno da sam ponosan što smo se vratili posle 3:0 i što smo odigrali odlično drugo poluvreme.“

Kao veliki tim…

Arjen Roben golom iz sna provukao Bajern u polufinale
Arjen Roben golom iz sna provukao Bajern u polufinaleFoto: AP

U drugom poluvremenu je prvo mladi bek Mančestera Rafael dobio crveni karton, Bajern krenuo na sve ili ništa sa dodatkom Gomeza u napadu, a u 74. minutu je Roben opet napravio čudo. Centaršut iz kornera je sa ivice šesnaesterca volejom poslao u gol. Van Gal:

„Igrali smo kao veliki tim, a gol je bio neverovatan!“

Za dvadesetak preostalih minuta, Mančester nije prišao ni blizu četvrtom golu. I na kraju Bajern sasvim zasluženo ide dalje. A dalje čeka Lion koji je eliminisao Bordo. Utakmice se igraju 21. i 27. aprila. Predsednik Bavaraca Uli Henes zna kako dalje:

„Moramo uvek verovati u sebe – tako je bilo još u Firenci. I tada su mnogi mislili da nemamo šanse.“

Autor: Nemanja Rujević

Odg. urednica: Sanja Blagojević