2. Pređi na glavni meni
  3. Idi na ostale ponude DW

Panceri "pregazili" Engleze!

beta/sbl/nj27. jun 2010.

Fudbalska reprezentacija Nemačke plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u fudbalu u Južnoj Africi, pošto je danas (27.6.) u osmini finala u Blumfontejnu savladala Englesku sa 4:1. Prvi gol pao je u 20. minutu.

To je bio fudbal...
To je bio fudbal...Foto: AP

Dvostruki strelac za Nemačku bio je Tomas Miler u 67. i 70. minutu, a po jedan gol dali su Miroslav Kloze u 20. i Lukas Podolski u 32. minutu. Jedini pogodak za Englesku postigao je Metju Apson u 37. minutu. "Panceri" će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika utakmice Argentina-Meksiko, koja počinje u 20.30 u Johanesburgu.

Prvu priliku na utakmici imali su izabranici Joahima Leva u devetom minutu, kada je Mesut Ezil prošao Ešlija Kola po desnoj strani, ali je njegov udarac zaustavio Dejvid Džejms.

Nemačka je povela u 20. minutu, kada je golman Manuel Nojer ispucao dugu loptu u polovinu Engleske, Teri je loše intervenisao, a potom je Klose prevario Apsona i poslao loptu iza leđa istrčalog Džejmsa. Novu šansu Nemačka je imala u 31. minutu, a ovaj put DŽejms je sačuvao svoju mrežu posle šuta Klozea. Samo minut kasnije "panceri" su duplirali vođstvo, kada su Kloze i Podolski odigrali dupli pas, a napadač Kelna je gotovo iz "mrtvog" ugla poslao Džejmsu loptu kroz noge.

Deutsche Nationalmannschaft WM Südafrika Mezut Özil England Deutschland Flash-Galerie

Engleska je odgovorila u 35. minutu, posle asistencije Džejmsa Milnera šutirao je Frenk Lampard, ali je golman Nojer bio na mestu. "Albion" je ipak postigao pogodak u 37. minutu, kada je Stiven Džerad izveo slobodan udarac sa desne strane, a najviši u skoku bio je Apson i glavom savladao istrčalog Nojera.

Samo minut kasnije sudije su oštetile Englesku. Lampard je šutirao sa više od 20 metara, lopta je pogodila prečku, pala najmanje pola metra iza gol linije i potom se odbila u polje, ali su arbitri pokazali da se igra nastavi.

Englezi su krenuli nešto agresivnije na početku drugog dela utakmice, a u 51. minutu Lampard je opet pogodio prečku šutem sa distance. U 67. minutu Nemci su došli do trećeg gola i najavili pobedu protiv najvećeg rivala.

Fußball WM 2010 England Deutschland Flash-Galerie

Džon Teri izgubio je loptu na protivničkoj polovini, kontranapad Nemačke poveo je Bastijan Švajnštajger, koji je proigrao Milera, a napadač Bajerna snažnim i preciznim udarcem zatresao mrežu Engleske.

Veliku pobedu Nemačka je potvrdila u 70. minutu, posle još jednog kontranapada koji je izveo Ezil, prevario Gareta Berija, uposlio Milera, a ovaj preciznim udarcem sa pet metara postigao svoj drugi gol.

Engleska je u poslednjih 20 minuta utakmice imala terensku inicijativu, ali nije uspela ozbiljnije da ugrozi Nojerov gol.

Stadion: Fristejt u Blummfontejnu

Gledalaca: 41.000

Sudije: Larionda, Fandino, Espinoza (Urugvaj).

Žuti kartoni: Fridrih (Nemačka), DŽonson (Engleska).

NEMAČKA: Nojer, Fridrih, Mertesaker, Kedira, Švajnštajger, Boateng, Boateng, Ozil (Kizling od 83'), Miler (Trohovski od 72'), Kloze (Gomez od 72'), Podolski.

ENGLESKA: Džejms, Džonson (Rajt-Filips od 87'), Teri, Apson, E. Kol, Beri, DŽerard, Lampard, Milner (DŽ. Kol od 61'), Defo (Heski od 71'), Runi.