2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Перший день Паралімпіади: Україна здобула дев'ять медалей

Наталія Мехед9 вересня 2016 р.

За результатами першого дня змагань Україна - на четвертому місці в медальному заліку. В активі її збірної дев'ять нагород - по одному золоту та сріблу та сім бронзових медалей.

Євген Богодайко приніс Україні перше золото Паралімпіади
Євген Богодайко приніс Україні перше золото ПаралімпіадиФото: Reuters/S.Moraes

Українська збірна у перший день Паралімпійських ігор у четвер, 8 вересня, завоювала дев'ять медалей і, таким чином, посіла четверте місце в загальному неофіційному медальному заліку. Про це повідомляється на сайті Паралімпіади.

В українському активі на сьогодні по одній золотій і срібній медалі, а також сім бронзових нагород. Перше золото для України здобув Євген Богодайко у плаванні на дистанції 100 метрів на спині. Срібну медаль виборов Денис Дубров у плаванні на дистанції 100 метрів брасом.

Бронзові нагороди завоювали три українські плавці - Ольга Свідерська у плаванні на 100 метрів вільним стилем, Оксана Хруль у плаванні на 100 метрів на спині та Ярослав Семененко у плаванні стометрівки на спині. Також українцям дісталися дві бронзи у дзюдо, їх здобули Давид Хорава у ваговій категорії до 66 кілограм і Юлія Галинська у ваговій категорії до 48 кілограм. Ще дві бронзові медалі завоювали Руслан Катишев у стрибках у довжину та Роман Данилюк у штовханні ядра.

За результатами першого дня змагань перше місце у неофіційному медальному заліку посідає Китай, у збірної якого 20 медалей, з яких сім золотих, дев'ять срібних та чотири бронзові нагороди. На другому місці - Великобританія з 11 медалями (п'ять золотих, по три срібних та бронзових). На третьому місці - Нідерланди, в активі яких дев'ять нагород (одна золота, три срібні та п'ять бронзових медалей).

У той же час у медальному заліку за кількістю золотих медалей - Україна дев'ята. Лідирують у ньому Китай, Великобританія та Узбекистан, збірні яких здобули поки що найбільше золотих нагород.

Нагадаємо, Паралімпіада-2016 стартувала у ніч на четвер, 8 вересня, у бразильському місті Ріо-де-Жанейро. У змаганнях беруть участь 4342 спортсмени зі 159 країн, а також - незалежна команда біженців. Українська делегація цього року рекордно велика - вона представлена 172 спортсменами, які змагатимуться у 15 видах спорту.