Смуток у Мюнхені

Андреас Стен-Цимонс, Захар Бутирський20 травня 2012 р.

Незважаючи на сильнішу гру, мюнхенська «Баварія» не змогла перемогти «Челсі» у фіналі Ліги чемпіонів. За результатами серії одинадцятиметрових лондонці уперше в історії здобули чемпіонську корону.

Мюнхенська "Баварія" не досягнула своєї супермети – у суботу, 19 травня, німецька команда поступилась лондонському "Челсі" з рахунком 3:4 (1:1, 0:0) за результатами серії одинадцятиметрових. Два роки тому "Баварія" вже діставалась фіналу "королівського турніру", але тоді поступилась міланському "Інтеру". Цьогорічний фінал Ліги чемпіонів відбувався у Мюнхені на "Альянц-арені".

Власне, "Баварія", яка весь час домінувала на полі, могла вирішити долю трофею на свою користь ще у другому таймі. На 84-й хвилині гри Томас Мюллер зробив рахунок 1:0. Однак лондонському клубу російського олігарха Романа Абрамовича на 88-ій хвилині пощастило забити гол-відповідь з кутового. Поцілив у ворота кот-д-івуарський нападник Дідьє Дрогба.

Вже у додатковий час, з провини Дрогба, мюнхенці здобувають право на пенальті. Здається, перемога вже в кишені. Але голлландський бомбардир Ар'єн Роббен, як і кілька днів тому в фіналі Кубку Німеччини, не реалізовує стандарт.

Після голу Томаса Мюллера на 84-й хвилині гравці «Баварії» вже вважали, що трофей у них в рукахФото: Reuters

Втім, справжнім трагічним героєм суботньої гри став Бастіан Швайнштайґер. У серії післяматчевих пенальті "Баварія" повела у рахунку, після влучних ударів Лама, Ґомеса та голкіпера Нойєра. Далі схибив Оліч, чий м'яч зупинив воротар "Челсі" Чех. П'ятий пенальті, пробитий Швайнштайґером, поцілив у штангу. Після цього 34-річний Дрогба потужним ударом поклав м'яч у сітку в протилежний кут від Нойєра, поставивши крапку в цій грі і, можливо, знак оклику в своїй кар'єрі.

"Швайні" не може стримати сліз

Швайнштайґер ще на зворотньому шляху від одинадцятиметрової позначки до гравців не міг стримати сліз. Цей фінал мав стати для ключового гравця німецької збірної тріумфальним завершенням хаотичного сезону, частину якого він через травми пропустив. ЗМІ пишуть, що в напрямку виходу 27-річний півзахисник йшов «з почервонілими очима».

Після шоку одинадцятиметрових в "Баварії" настало величезне спустошення. "Протягом 120 хвилин ми були кращими,- намагався аналізувати гру капітан Філіпп Лам, - цей підсумок є дуже несправедливим, сьогоднішні ввечері все дуже важко. Не завжди перемагає сильніший."

Мануель Нойєр безуспішно намагається не допустити зрівняння рахунку «Челсі» 1:1
Мануель Нойєр безуспішно намагається не допустити зрівняння рахунку «Челсі» 1:1Фото: Reuters

Спустошення у Мюнхені – ейфорія лондонців

"Загалом це кошмар, поганий фільм",- сказав спортивний директор Крістіан Нерлінґер. "Ми домінували в грі, нещадно боролися, знову і знову здобували гольові моменти. Після рахунку 1:0 гра була в принципі вирішена, а після зрівняння рахунку мали ще багато матчболів."

Бастіан Швайнштайґер - трагічний герой вечора на Альянц-арені
Бастіан Швайнштайґер - трагічний герой вечора на Альянц-ареніФото: Reuters

Нерлінґер не приховував, наскільки болючою є ця поразка: "Це не той програш, який можна забути одного вечора. Вона буде переслідувати нас довго",- розповів він.

Натомість ейфорія ФК "Челсі", який у фіналі 2008 року програв "Манчестер Юнайтед" у серії післяматчевих пенальні, не мала меж. Абрамович святкував історичну перемогу свого клубу в колі фанів. Своєрідний прецедент створила "Баварія", ставши першим клубом, який програв фінал Ліги чемпіонів на власному стадіоні.

Перемога в Лізі чемпіонів - кульмінація для інвестиції Романа Абрамовича
Перемога в Лізі чемпіонів - кульмінація для інвестиції Романа АбрамовичаФото: dapd

У півфіналі цьогорічної Ліги чемпіонів "Челсі" своїм руйнівним "антифутболом" здолав непереможну "Барселону". Тренер Роберто ді Маттео, коментуючи результат гри у Мюнхені, сказав: "Іноді футбол трохи божевільний".