Пхьончхан-2018: тріумф німецьких двоєборців та Фуркада

Наталія Мехед
20 лютого 2018 р.

20 лютого на зимовій Олімпіаді німецькі двоєборці вибороли всі три медалі, а французький біатлоніст Мартен Фуркад приніс "золото" своїй команді в змішаній естафеті.

Французькі біатлоністи святкують перемогу в змішаній естафеті
Французькі біатлоністи святкують перемогу в змішаній естафеті Фото: picture-alliance/dpa/AP/G. Borgia

На зимових Олімпійських іграх у південнокорейському Пхьончхані у вівторок, 20 лютого, розіграли п'ять комплектів нагород.

У біатлоні в змішаній естафеті третю золоту медаль на цій Олімпіаду здобув легендарний француз Мартен Фуркад, який приніс своїй команді перше місце. Прийнявши естафету на останньому етапі з відставанням від команди Німеччини у понад 30 секунд, він відстрілявся без додаткових патронів та впевнено фінішував першим. Другими стали норвежці, а в боротьбі за третє місце італієць Домінік Віндіш на фінішній прямій випередив німця Арнда Пайффера (Arnd Peiffer), який провалив свій етап. Українська четвірка в складі Ірини Варвинець, Юлії Джими, Дмитра Підручного та Артема Прими фінішувала сьомою з 20-ти команд.

У лижному двоборстві весь п'єдестал завоювали німці: у комбінації зі стрибків з великого трампліна та гонці на 10 кілометрів переміг Йоганнес Ридцек (Johannes Rydzek), другим був Фабіан Рісле (Fabian Rießle), а третє місце посів Ерік Френцель (Eric Frenzel), який вже має "золото" цієї Олімпіади. Японець Акіро Ватабе, який лідирував після стрибків з трампліна, опинився на п'ятому місці.

Феєрична перемога у лижному двоборстві німецьких спортсменів
Феєрична перемога у лижному двоборстві німецьких спортсменівФото: Reuters/C. Barria

У змаганні танцювальних пар у фігурному катанні перемогли канадці Тесса Верчу та Скотт Моїр, випередивши дуети з Франції та США.

Ще одна канадка - Кессі Шарп - перемогла у змаганнях з фристайлу в дисципліні хафпайп, а в шорт-треку жіночу естафету на дистанції 3000 метрів виграли господарки - команда Південної Кореї.

За підсумком одинадцяти днів розіграшу медалей у Пхьончхані в неофіційному медальному заліку лідерство утримує Норвегія - 11 золотих, десять срібних та вісім бронзових. У німецьких олміпійців тепер теж 11 золотих, але сім срібних та п'ять бронзових нагород. Канада - на третій позиції з вісьмома золотими, п'ятьма срібними та шістьма бронзовими медалями. Нагадаємо, Україні єдину поки медаль на Олімпіаді - золоту - приніс фристайліст Олександр Абраменко у повітряній акробатиці.

Преміальні для Абраменка та інших

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов повідомив 20 лютого про підписання наказу щодо виплати винагороди Олександру Абраменку в еквіваленті 125 тисяч доларів США.

"За моїм дорученням у мінспорту видано наказ про виплату олімпійському чемпіону з фристайлу Олександру Абраменку державної винагороди в 125 тисяч доларів США у гривнях за курсом НБУ. Кошти будуть оперативно виплачені спортсмену на картку. Спасибі за перемогу для України у Пхьончхані", - написав міністр на своїй сторінці в мережі Twitter.

Передбачені преміальні для німецьких призерів від Німецького лижного союзу значно скромніші: 20 тисяч євро за "золото", 15 тисяч за "срібло" та 10 тисяч за "бронзу". Італійцям за золоті нагороди пообіцяли по 150 тисяч євро, латвійцям - 140, литовцям - 116 тисяч плюс автомобіль, австралійцям - 112 тисяч. Не лише Німеччина, а й інші розвинені держави платять не надто високі премії за перемогу: для спортсменів зі США премія становить 37 500 доларів,  Канади - в перерахунку 13 тисяч євро, Франції - 50 тисяч євро, Нідердандів - близько 25 тисяч. І взагалі не передбачені преміальні для олімпійців-призерів з Норвегії та Швеції - лише честь та слава. Росіяни передбачили для своїх переможців, які виступають під олімпійським прапором, премію в перерахунку близько 57 тисяч євро, повідомляє німецьке видання Rheinische Post.

Чемпіони та олімпійці, яких Україна втратила (16.02.2018)

5 причин дивитись зимові Олімпійські ігри (09.02.2018)