Ріо-2016: вдалий день для німців і свист при нагородженні

Наталія Мехед17 серпня 2016 р.

Німецька збірна 16 серпня на Олімпіаді в Ріо здобула три золоті, дві срібні та одну бронзову нагороду. Цей день запам'ятається також сльозами на п'єдесталі французького стрибуна з жердиною Рено Лавіллені.

Гімнаст Фабіан Гамбюхен переміг у вправах на перекладині
Гімнаст Фабіан Гамбюхен переміг у вправах на перекладиніФото: Reuters/M. Blake

Одинадцятий день розіграшу медалей на літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро - вівторок, 16 серпня, - став поки найуспішнішим для збірної Німеччини. Німці здобули три золоті, дві срібні та одну бронзову нагороду.

Чемпіонами Олімпійських ігор стали гімнаст Фабіан Гамбюхен у вправі на перекладині, велосипедистка Крістіна Фоґель - у спринті на треку, та веслувальник на каное Себастіан Брендель - на дистанції 1000 метрів. Срібло завоювала жіноча команда у змаганнях з настільного тенісу, яка у фіналі поступилася китаянкам, а також байдарочниці Франциска Вебер та Тіна Дітце у двійці на дистанції 500 метрів. У стрибках у воду з триметрового трампліна бронзу здобув Патрік Гаусдінґ.

Німецькі футболістки 16 серпня вийшли до фіналу, перемігши збірну Канади з рахунком 2:0. У фіналі вони зіграють з командою Швеції, яка в серії пенальті перемогла господарок турніру - збірну Бразилії. Цього дня зазнала невдачі і ще одна жіноча збірна господарок турніру - з волейболу, яка в чвертьфіналі у п'яти сетах поступилася китаянкам.

16 серпня запам'ятається також сльозами на п'єдесталі французького стрибуна з жердиною Рено Лавіллені, який напередодні поступився бразильцю Тьягу Браз да Сілві. Змушений виступати під свист бразильської публіки, він одразу після змагань порівняв таку поведінку із настроями в Берліні в 1936 році проти темношкірого бігуна Джессі Оуенса. Згодом Лавеллені вибачився за таке порівняння, однак змушений був приймати срібну нагороду знову під свист публіки.

Нагадаємо, 16 серпня був досить вдалим днем і для української збірної. Олег Верняєв став олімпійським чемпіоном у вправах на брусах, а Богдан Бондаренко здобув бронзу в стрибках у висоту.

За підсумками 11 днів змагань на Олімпіаді в неофіційному медальному заліку продовжує лідирувати команда США: 28 золотих медалей (84 загалом). На другій позиції - Великобританія (19 золотих нагород), далі йдуть Китай (17), Росія (12) та Німеччина (11).

Мистецтво олімпійського манікюру (15.08.2016)