Спорт

Франція - у півфіналі ЧС після перемоги над Уругваєм

Олена Губар
6 липня 2018 р.

Збірна Франції перемогла команду Уругваю з рахунком 2:0. Голи забили Рафаель Варан та Антуан Грізманн. Грубої помилки при другому голі припустився воротар уругвайців Фернандо Муслера.

Збірна Франції вийшла у півфінал ЧС-2018
Збірна Франції вийшла у півфінал ЧС-2018Фото: Reuters/J. Cairnduff

Збірна Франції стала першим півфіналістом Чемпіонату світу з футболу, який проходить у Росії. У чвертьфінальному матчі у п'ятницю, 6 липня, в Нижньому Новгороді французи впевнено перемогли команду Уругваю з рахунком 2:0.

Без Кавані та кум проти кума

Збірна Уругваю зазнала удару ще до матчу - один з двох її провідних нападників Едісон Кавані через ушкодження не був навіть включений у заявку на гру. Особливим матч обіцяв стати для нападника збірної Франції Антуана Грізманна. Уругвай є країною, якою він захоплюється і з якої у нього багато друзів. Грізманн зізнавався, що любить чай мате, грильоване м'ясо та навіть зареєстрований фанатом клубу "Пеньяроль" з Монтевідео. Ну а стовп оборони і капітан уругвайців, одноклубник француза в мадридському "Атлетіко" Дієго Годін - хрещений батько доньки Грізманна.

Інтенсивна гра за малої кількості гольових моментів

Перший гол забив у ворота уругвайців забив Рафаель Варан
Перший гол забив у ворота уругвайців забив Рафаель ВаранФото: Reuters/J. Cairnduff

Уругвайці розпочали активніше, йшла інтенсивна гра у центрі поля та на підступах до штрафних майданчиків, однак реальні гольові моменти команди створили лише під завісу тайму. На 40-й хвилині французи вийшли вперед: захисник Рафаель Варан після навісу зі штрафного майстерно пробив головою в правий нижній кут воріт голкіпера уругвайців Фернанадо Муслери. На 44-й хвилині уругвайці ледь не відігралися - схожа ситуація виникла вже біля воріт збірної Франції. Після навісу зі штрафного головою в правий нижній кут воріт пробивав захисник уругвайців Мартін Касерес, але воротар французів Уго Льоріс у стрибку парирував удар.

Уго Льоріс рятує ворота після удару Мартіна Касераса
Уго Льоріс рятує ворота після удару Мартіна КасерасаФото: Reuters/C. Barria

Початок другого тайму пройшов у схожому ключі - уругвайці намагалися відігратися, утім, їхнім атакам бракувало гостроти. А на 61-й хвилині воротар уругвайців Фернандо Муслера припустився грубої помилки та не втримав мяч після удару Грізманна - 2:0 на користь французів.

Фернандо Муслера пропускає другий м'яч у свої ворота
Фернандо Муслера пропускає другий м'яч у свої воротаФото: Reuters/C. Barria

До кінця матчу рахунок так і не змінився - французи впевнено нейтралізовували зусилля Луїса Суареса та його партнерів. Французи виходять у півфінал та чекають на свого суперника, який визначиться у матчі Бразилія - Бельгія пізніше 6 липня.

ЧС-2018: яка збірна найгламурніша? (18.06.2018)