14 листопада 2010 р.

Німецький автогонщик Себастьян Феттель став наймолодшим чемпіоном з "Формули-1" після здобуття перемоги на Гран-прі Абу-Дабі. Бездоганна гонка завершує вдалий сезон для Феттеля і його команди Red Bull.

Себастьян Феттель цілує здобутий трофейФото: AP

Себастьян Феттель здійснив свою мрію - він посів чемпіонський трон "Формули-1", у найгарячішому змаганні за всю історію королівських автоперегонів, як твердять знавці. Здобувши перемогу в Гран-прі Абу-Дабі, він став другим німцем після Міхаеля Шумахера та наймолодшим пілотом усіх часів, якому підкорився титул чемпіона.

"Неймовірно. Дякую, хлопці. Я люблю вас",- ледь вимовляв Феттель у мікрофон, захлинаючись сльозами. Юний чемпіон не міг стримати своїх емоцій, крутив головою, хапався за шолом. Хоча в цьому сезоні в нього було багато і успіхів, і невдач, молодий чоловік із Геппенгайма у вирішальний момент зміг вийти на перше місце - уперше в своїй кар'єрі.

Гімн на честь наймолодшого чемпіона

Уродженцю міста Геппенгайма, що в Гессені, лише 23 роки, 4 місяці і 11 днів. Льюїсу Гемілтону, коли той в 2008-му став чемпіоном світу, було на п'ять місяців більше. У Німеччині особливо радіють тому, що через шість років після останнього тріумфу Міхаеля Шумахера на "Формулі-1" знову пролунав німецький гімн для чемпіона світу. Шумахер порадів за свого приятеля. "У нього був надзвичайний рік",- сказав багаторазовий чемпіон.

"Ти - чемпіон світу. Насолоджуйся, ти - мужик",- радісно виголосив шеф команди Red Bull Крістіан Горнер, а потім в динаміку роздався гучний вопль Феттеля: "Jaaaaaaaaaaaaaaa".

Flash-Galerie Vettel Red Bull

Віце-чемпіон Алонсо не втрачає гідності

Феттель стартував у неділю, 14 листопада, в Абу-Дабі із "поул-позішн", показав відмінне автомистецтво та отримав п'яту перемогу в сезоні. Урешті-решті він набрав 256 очок, на чотири випередивши невтішного представника "Феррарі" Фернандо Алонсо (252). Мало того, що іспанець слабо стартував, його теоретичні шанси перекреслило введення "сейфті-кар" після аварії в найпершому колі перегонів, за участі Міхаеля Шумахера. Зрештою Алонсо, який досі лідирував у чемпіонаті, фінішував у Абу-Дабі лише сьомим. Сам Шумахер, який після свогво повернення до F-1 виступає на "Мерседесі" - на дев"ятому місці.

А ще перед заїздом у неділю Феттель відставав від іспанця в загальному рейтингу на 15 очок. "На жаль, все пішло не так, як планувалося. Але таким є автоспорт. Все відбулось чесно і чисто, можна лише привітати",- сказав Алонсо.

На третьому місці за підсумками сезону опинився австралійський пілот Веббер (242 очки), який випередив англійця Гемілтона (240).

Тріумф німецького пілота Себастіана Феттеля у водійському змаганні довершив загалом видатний сезон для Red Bull. Ще сім днів тому австрійська гоночна команда виграла чемпіонат конструкторів "Формули".