Євро-2020: Швейцарія в серії пенальті здолала Францію

Дмитро Губенко
29 червня 2021 р.

Збірна Швейцарії з футболу вийшла в чвертьфінал Євро-2020, здобувши в серії пенальті перемогу над збірною Франції.

Воротар збірної Швейцарії Янн Зоммер святкує перемогу над збірною Франції
Воротар збірної Швейцарії Янн Зоммер святкує перемогу над збірною ФранціїФото: Justin Setterfield/REUTERS

Збірна Швейцарії в матчі однієї восьмої фіналу Євро-2020 перемогла в серії пенальті збірну Франції та пробилася до чвертьфіналу. Матч відбувся в понеділок, 28 червня, в Бухаресті.

Основний час гри закінчився з рахунком 3:3. Рахунок відкрив ще на 15-й хвилині гравець швейцарської збірної Гаріс Сеферович. На початку другого тайму швейцарці могли подвоїти рахунок, проте захисник Рікардо Родрігес на 55-й хвилині не реалізував пенальті.

Карім Бензема забиває свій другий гол у ворота швейцарців
Карім Бензема забиває свій другий гол у ворота швейцарцівФото: Daniel Mihailescu/REUTERS

Натомість одразу після цього уперед вирвалися чинні чемпіони світу: протягом двох хвилин два голи забив форвард Карім Бензема (на 57-й та 59-й хвилинах). Третій гол у ворота швейцарців забив Поль Погба на 75-й хвилині. Збірна Швейцарії, однак, змогла переломити хід гри: на 81-й хвилині знову відзначився Сеферович, а на 90-й хвилині Маріо Гавранович зрівняв рахунок й перевів гру в овертайм.

Маріо Гавранович забиває третій гол у ворота збірної Франції
Маріо Гавранович забиває третій гол у ворота збірної ФранціїФото: Marko Djurica/Getty Images

У додатковому часі жодна з команд не змогла забити гол, а в серії пенальті з рахунком 5:4 перемогли швейцарці. Вирішальним став удар нападника збірної Франції Кіліана Мбаппе - його парирував швейцарський воротар Янн Зоммер.

Кіліан Мбаппе не зміг забити гол з пенальті
Кіліан Мбаппе не зміг забити гол у серії пенальтіФото: Justin Setterfield/REUTERS

Нагадаємо, що раніше того ж дня збірна Іспанії в драматичному матчі в доданий час здолала збірну Хорватії 5:3. Іспанці зустрінуться в чвертьфіналі Євро-2020 зі швейцарцями. А 29 червня за останні путівки в чвертьфінал посперечаються збірні Англії та Німеччини, а також Швеції та України

"Євро-2020": зірки, міста-господарі, фаворити (11.06.2021)