СпортЄвропа

Євро-2020: визначилися усі учасники 1/8 фіналу

Андрій Пробитюк
23 червня 2021 р.

Німці у драматичному матчі в Мюнхені зіграли унічию 2:2 з угорцями та виходять у плей-оф. Вийшли у наступну стадію і збірні Франції та Португалії, які теж зіграли 2:2.

Леон Ґорецка (ліворуч) врятував збірну Німеччини від вильоту з турніру
Леон Ґорецка (ліворуч) врятував збірну Німеччини від вильоту з турніруФото: Lukas Barth/epa/dpa/picture alliance

На Євро-2020 визначилися усі учасники 1/8 фіналу. В останніх матчах третього туру групового етапу в групі F, що відбулися ввечері у середу, 23 червня, збірна Німеччина на стадіоні "Арена Мюнхен" зіграла унічию з командою Угорщини з рахунком 2:2 та посіла друге місце у групі. В паралельному матчі у Будапешті збірні Франції та Португалії теж завершили матч унічию 2:2.

Результативна драма у Мюнхені

У матчі в Мюнхені, який привернув до себе увагу також палкими дискусіями щодо підсвічування стадіону у веселкові кольори, на 11-ій хвилині атакувальний півзахисник угорців Роланд Шаллаі відкрив рахунок, переправивши м'яч головою у ворота Мануеля Ноєра (Manuel Neuer). Гол викликав шквал емоцій у кількох тисяч вболівальників з Угорщини серед 14-ти тисяч глядачів на стадіоні.

Намагання німців зрівняти рахунок упродовж тривалого часу не давали результату. Лише на 66-ій хвилині нападник Кай Гаверц (Kai Havertz) після помилки воротаря угорців головою зрівняв рахунок.

Кай Гаверц зрівнює рахунок у матчі
Кай Гаверц зрівнює рахунок у матчіФото: MATTHIAS HANGST/REUTERS

Однак нічия, яка виводила у плей-оф німців, протрималася недовго: одразу після розіграшу м'яча з центра поля угорці провели блискучу атаку - Андраш Шефер, випередивши Ноєра, також головою вивів свою команду вперед. Німецька збірна, яка опинилася на межі вильоту з турніру, знову кинулася зрівнювати рахунок. І це вдалося на 84-ій хвилині півзахиснику "бундестіму" Леону Ґорецка (Leon Goretzka), який з меж штрафної потужним ударом відправив м'яч у ворота угорців.

Франція та Португалія теж зіграли унічию

В іншому матчі групи збірні Франції та Португалії, які грали у фіналі попереднього Чемпіонату Європи 2016 року, також завершили матч унічию 2:2. Кріштіану Роналду на 31-ій хвилині реалізував пенальті та вивів чинних чемпіонів Європи вперед. Утім, два голи Каріма Бензема (перший - теж з пенальті) забезпечили лідерство французам. Але на 60-ій хвилині Роналду зрівняв рахунок, знову забивши з 11-метрової позначки.

Колишні одноклубники Кріштіану Роналду (ліворуч) та Карім Бензема забили у матчі по два голиФото: FRANCK FIFE/POOL/AFP/Getty Images

Цей результат забезпечив французам перше місце у групі з 5-ма очками, німці - другі з 4-ма балами, португальці з такою ж кількістю пунктів проходять у плей-оф з третього місця.

Україна також пройшла в 1/8 чемпіонату

Раніше цього дня у групі E шведи перемогли поляків 3:2, а іспанці розгромили словаків 5:0. Завдяки цим результатам збірна України пройшла у плей-оф як одна з чотирьох кращих команд, що посіли треті місця у групах.

Таким чином, у 1/8 фіналу Євро-2020 зіграють: Уельс-Данія, Італія-Австрія, Нідерланди-Чехія, Бельгія-Португалія, Хорватія-Іспанія, Франція-Швейцарія, Англія-Німеччина, Швеція-Україна.

Українці зіграють зі шведами у Глазго на "Гемпден-Парку" 29 червня.