Збірна Італії - чемпіон Європи з футболу 2020 року

Валерій Сааков
12 липня 2021 р.

У фіналі Євро-2020 збірна Італії здолала команду Англії. Вирішальною для перемоги стала серія післяматчевих пенальті.

Команда Італії - переможець Євро-2020
Команда Італії - переможець Євро-2020Фото: Laurence Griffiths/REUTERS

Чемпіоном Європи з футболу 2020 року стала збірна Італії, яка здолала в фіналі команду Англії в серії післяматчевих пенальті з рахунком 3:2.

Матч розпочався драматично - англійці вирвалися вперед уже на 2-й хвилині зустрічі. Успішно розіграну контратаку вдало завершив півзахисник англійців Люк Шоу, скориставшись точною передачею Кірана Тріпп'єра й відправивши лівою ногою м'яч у сітку воріт італійців. Герой півфінальної гри італійців з іспанцями - голкіпер Джанлуїджі Доннарумма - цього разу не зміг нічим зарадити своїй команді.

Перший гол у ворота італійців у фіналі Євро-2020
Перший гол у ворота італійців у фіналі Євро-2020Фото: Carl Recine/REUTERS

Перший тайм попри низку небезпечних моментів поблизу воріт англійців та італійців завершився з рахунком 0:1 на користь збірної Англії.

У другому таймі італійці зуміли відігратися на 67-й хвилині: Марко Верратті намагався завершити атаку італійців, але на його удар відреагував голкіпер англійців, тож м'яч влучив у штангу, однак Леонардо Бонуччі не залишив жодних шансів англійцям, зрівнявши рахунок ударом лівої ноги.

Леонардо Бонуччі зрівняв рахунок
Леонардо Бонуччі зрівняв рахунокФото: PA Images/imago images

Після завершення основного часу суддя додав шість хвилин. В овертайм команди увійшли з нічиєю. Протягом першої й другої половини овертайму обидві команди мали не одну нагоду змусити капітулювати суперника, але вирішального голу так і не було.

Тож суддя призначив серію пенальті, за якими сильнішою виявилася збірна Італії - в результаті 3:2 на її користь.

Нагадаємо, італійці у вирішальному матчі Євро грали вчетверте. Дві попередні спроби перемогти - у 2000 та 2012 роках - завершились невдало. Трофей Італії вдалось завоювати лише у 1968 році.

Єдина жінка в Україні, яка коментує футбол на Євро-2020 (21.06.2021)