Перше золото ФРН на Паралімпіаді принесла гірськолижниця

Олена Губар
10 березня 2018 р.

Анна Шаффельгубер продовжила в Пхенчхані серію перемог після п'яти золотих медалей в Сочі. 25-річна спортсменка стала першою в швидкісному спуску в класі "сидячи".

"Золота дівчина" Анна Шаффельгубер
"Золота дівчина" Анна ШаффельгуберФото: picture-alliance/dpa/J. Stratenschulte

Першу золоту медаль у скарбничку збірної Німеччини на Паралімпійських іграх у Пхьончхані принесла гірськолижниця Анна Шаффельгубер (Anna Schaffelhuber). 25-річна німецька спортсменка виграла в суботу, 10 березня, змагання в швидкісному спуску в класі "сидячи".

Шаффельгубер продовжила свою переможну серію після успішного виступу на Паралімпіаді у Сочі в 2014 році, де вона завоювала п'ять золотих медалей. Після цього Анна отримала в Німеччині прізвисько "золота дівчина".

Україні перше "золото" приніс біатлоніст Віталій Лук'яненко, вигравши спринт серед чоловіків з вадами зору. Також нагороди отримали біатлоністи Людмила Ляшенко, Оксана Шишкова (гайд Віталій Казаков) Ігор Рептюх та Анатолій Ковалевський.

Ляшенко виграла "бронзу" у гонці на 6 кілометрів в класі "стоячи". Шишкова стала срібною призеркою у спринті серед жінок з вадами зору. Рептюх став третім у гонці на 7,5 кілометрів у класі стоячи, а Анатолій Ковалевський отримав "бронзу" у гонці серед чоловіків з вадами зору.

У перший день Паралімпіади розіграні 12 комплектів медалей. В Іграх в Пхьончхані беруть участь 567 спортсменів з 49-ти країн. Німеччину представляють 15 спортсменів, команда з керілнгу та четверо гайдів. Україну представляють 20 паралімпійців та 10 гайдів у трьох видах спорту: біатлон, лижні гонки і сноуборд. Змагання триватимуть до 18 березня.

Паралімпіада-2018: як тренується незряча лижниця з Німеччини (08.03.2018)