"Євро-2016": Польща перемогла Північну Ірландію 1:0

Валерій Сааков12 червня 2016 р.

Pустріч суперників збірної України по групі С - Польщі та Північної Ірландії - завершилась перемогою поляків. Єдиний гол на 51 хвилині забив Мілік.

Матч між Польщею та Північною Ірландією, який пройшов у неділю, 12 червня, на стадіоні "Альянц Рив'єра" в Ніцці, завершився перемогою поляків з рахунком 1:0.

Початок матчу виявився доволі млявим. Ближче до середини першого тайму поляки збільшили свою активність і почали створювати гольові моменти. На 29 хвилині пробив здалеку Аркадіуш Мілік, проте МакГоверн парирував. Мілік ще раз спробував на 31 хвилині, але не влучив у "дев'ятку". На 39 хвилині 19-річний Бартош Капустка пробив під перекладину, але голкіпер витягнув м'яч.

У другому таймі поляки продовжили "сидіти" на воротах Північної Ірландії. І вже на 51 хвилині Мілік з середини штрафного майданчика пробив повз кількох супротивників та голкіпера прямо у ворота.

В середині другого тайму Північна Ірландія мала один з найкращих шансів, проте надійно на виході зіграв воротар Войцех Щенсний. На 81 та 82 хвилині небезпечні моменти створювали Грошіцкі та Мілік, згодом пробивав Крихов'як, проте полякам так і не вдалося забити другий м'яч.

Суперники України

Польща та Північна Ірландія є суперниками України у групі С. Нагадаємо, збірна Польщі була суперником України під час боротьби за путівку на фінальну стадію Чемпіонату світу 2002 та 2014 років.

Під час матчів за вихід до фінальної частини ЧС-2002 поляки завдали поразки українській збірній з рахунком 3:1 під час першої гри. Другий матч завершився нічиєю 0:0.

Під час кваліфікаційних матчів за путівку на ЧС-2014 українці виявилися сильнішими в обох матчах в рамках групи. Спочатку вони обіграли поляків в гостях з рахунком 3:1. Згодом українська збірна змогла закріпити успіх, перемігши вдома з рахунком 1:0.

З Північною Ірландією доля зводила збірну України у кваліфікації до ЧС-1998. Тоді підопічні тодішнього тренера Йожефа Сабо двічі обіграли ірландців з рахунком 1:0 та 2:1. Крім того, обидві збірні грали в одній групі під час відбору до "Євро-2004". Тоді обидві збірні двічі зіграли внічию 0:0.